Inter bliżej tureckiego finału Ligi Mistrzów! Milan 0-2 Inter (119)

Źródło: różne
około rok temu
6250
119

Inter bardzo dobrze rozpoczął dwumecz w półfinale Ligi Mistrzów i pokonał odwiecznego rywala w pierwszej części drogi do finału w Stambule. Piłkarze Simone Inzaghiego nie pozwolili na wiele swojemu rywalowi i wygrali 0-2.

Na Stadionie San Siro kibice obu drużyn nie zdążyli jeszcze złożyć "kartoniady" po pierwszym gwizdku, a na boisku Inter od razu zaczął dyktować swoje warunki. Starcie nie mogło rozpocząć się lepiej dla czarno-niebieskich. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Hakan Calhanoglu, a Edin Dżeko nic nie zrobił sobie z krycia przez Calabrię i w ekwilibrystycznym stylu oddał strzał do bramki rywala. Mike Maignan nie miał nic do powiedzenia, gdyż strzał był zbyt silny, a odległość zbyt mała. Inter załapał wiatr w żagle i nie zamierzał poprzestawać na jednej zdobtyej bramce. 3 minuty po strzeleniu pierwszego gola, a więc w 11. Nerazzurri ponownie zaskoczyli niepewną tego wieczora obronę rywala. Tym razem akcję rozpoczął Dimarco, który podał piłkę do Mkhitaryana, a ten bardzo swobodnie wbiegł w pola karne rywala i potężnym strzałem wyprowadził Inter na dwubramkowe prowadzenie. Nie był to jednak koniec kłopotów Milanu w pierwszej połowie, bo niedługo później Stefano Pioli zmuszony był do zmiany Ismaela Bennacera, który odniósł kontuzję. W jego miejsce zameldował się Junior Messias.

Inter nie zdejmował nogi z gazu i w 16. minucie piłkarze Inzaghiego powinni właściwie zamknąć sprawę dwumeczu trafiając na 0-3. Jednak najpierw Hakan Calhanoglu trafił w słupek, a potem Henrikh Mkhitaryan zgarnął piłkę w polu karnym Milanu i powinien uderzyć zdecydowanie lepiej, a, niestety, trafił wprost w interweniującego Maignana. W 31. minucie mieliśmy pierwszą interwencję VAR'u, która uratowała Milan. Lautaro Martinez oszukał dwóch obrońców i wygrał walkę o pozycję, a potem był złapany przez Simona Kjaera. Sędzia uznał jednak, że kontakt był zbyt lekki, aby odgwizdać przewinienie.

Po przerwie Inter zdecydowanie zwolnił tempo gry i oddał inicjatywę rywalowi, z czego na początku drugiej części meczu chciał skorzystać Brahim Diaz, jednak strzelił niecelnie. Potem odpowiedział Edin Dżeko, jednak efekt był podobny. Nerazzurrii byli zadowoleni z wyniku osiągniętego w pierwszej połowie i niestety zaczęli dopuszczać do coraz większej liczby ataków rywali. Bardzo bliski gola kontaktowego był Sandro Tonali, jednak po strzale Włocha piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka bramki Onany. Do końca meczu niczego nie zmieniły zmiany przeprowadzone przez Stefano Piolego. Milan nie potrafił znaleźć sposobu na swojego przeciwnika, nawet mimo "leniwej" drugiej połowy czarno-niebieskich. Pierwszy celny strzał gospodarzy został oddany dopiero w 92. minucie.

Rewanżowe starcie między obiema ekipami zostanie rozegrane już za 6 dni - we wtorek 16 maja.

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Krunic, Tonali; Diaz, Bennacer, Saelemaekers; Giroud

Rezerwowi: Mirante, Nava, Kalulu, Thiaw, Gabbia, Ballo-Touré, Pobega, De Ketelaere, Messias, Rebic, Origi

Trener: Stefano Pioli

INTER (3-5-2): Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro

Rezerwowi: Handanovic, Cordaz, De Vrij, D'Ambrosio, Bellanova, Gosens, Zanotti, Gagliardini, Brozovic, Asllani, Correa, Lukaku

Trener: Simone Inzaghi

Arbiter główny: Jesús Gil Manzano (Hiszpania)

VAR: Alejandro Hernández

Inter wciąż niepokonany w rundzie wiosennej! Dublet Hakana i czyste konto Sommera | Inter 2-0 Torino (40)

28.04
11:40
Scudetto 20 Inter

Trafienie Dumfriesa w końcówce na wagę remisu, Scudetto w rękach Nerazzurrich | Inter 1-1 Lazio (36)

IRT
Zacznę nietypowo. Bardzo podobał mi się Andre Onana. Co prawda, Milan nie tworzył żadnego większego zagrożenia, ale gra nogami Kameruńczyka, to ile pustych przelotów zaliczyli przeciwnicy próbując go pressować, było fenomenalne. Z takim człowiekiem między słupkami jest dużo spokojniej, nawet kiedy Rossoneri próbowali wyprowadzać te swoje nieśmiałe ataki pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy.

A dalej w kolejności starszeństwa. Edin Dżeko - inteligencja i doświadczenie. Te cechy sprawiły, że Calabria został ograny jak dziecko. Gol Bośniaka otworzył mecz, a przewaga mentalna się która po nim wytworzyła, pozostała z Interem do końca.

Francesco Acerbi. Toczył trudne, ale zwycięskie boje z Olivierem Giroud. Prawdziwy lider defensywy, znakomity występ.

Henrik Mkhitaryan. Zasługuje na wyróżnienie ze względu na zdobytą bramkę, choć była ona dziełem drużyny.

Wyróżniać można długo. Barella za wszędobylskość, Brozović jak wszedł to schował piłkę i Milan stracił nadzieję. Calhanoglu, ależ to by był gol, gdyby piłka nie odbiła się od słupka. Podobał mi się też Lautaro.

Mogło być więcej, jest pewien niedosyt. Nie ma jednak co narzekać, bo były też mankamenty: złe ustawienie w defensywie, kiedy puściliśmy wolno Messiasa i brak należytego krycia i strzał w słupek Tonaliego.

Historyczny mecz. Tę historię trzeba domknąć we wtorek, nie lekceważąc po drodze Sassuolo.
Wytr
Ja pierdole tego paralityka corre i gagsa. Co to są za pety, bracia głupi i głupszy. Nie wiem czy ktoś też zwrócil uwagę jak Szymon i między innymi lukaku darli :cenzor: na tą argentyńska panienkę bo nie potrafił się nawet ustawić. Wstyd że takie ścierwa hańbią sobą te piękne barwy.
BartekBartek
Mocne słowa ale dużo w nich racji. Gags jakby teraz nie grał to miałby większe szanse na lepszy kontrakt w przyszłym sezonie, a tak, prezentując swoje umiejętności to sam sie ora. Co do Corei to szkoda strzępić ryja. Gość swoim wejściem osłabił zespół. Lepiej grać w 10 niż z nim w składzie w 11 bo chłop robi tylko sztuczny tłok.
11.05.2023 o 22:43 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Tez nie przepadam za Gaglią,ale tak równać z ziemią zawodników ze swojej drużyny,jest bardzo dziwne. Nie moja stylowa. Tez mam swoje sympatie,lub nie,ale za swoimi się stoi murem.
11.05.2023 o 14:32 przez bodzio1911
+3
bodzio1911
Dla mnie MVP duet Kalczanoglu i mczitarian, kto oglądał na Polsacie ten w cyrku się nie śmieję xD
11.05.2023 o 20:55 przez Mezzela
+2
Mezzela
I duet Lalu :D
11.05.2023 o 14:32 przez BartekBartek
Wiadomo kto otrzymał nagrode dla zawodnika meczu?
AveCaesar
No to jak na razie Juve klepnięte w pucharze, Milan w pierwszym meczu w LM, a my znowu w top4 w lidze ;)
11.05.2023 o 13:30 przez cuba
+3
cuba
Finał tuż "za rogiem" :) rozpieszcza nas Inter ostatnio ;) ale byle tak do końca
11.05.2023 o 12:45 przez Adi03
+1
Adi03
Milan czekał i chcieli spokojnie rozpocząć.. inter zaczął szybko i ostro.Środek pola zrobił różnice.. spokój i pewność siebie.. głowa na karku.. niestety to jeszcze nie koniec. W rewanżu najlepiej było by przycisnąć i strzelić bramkę. Zamknąć im drzwi do finału... Forza
11.05.2023 o 12:04 przez armin22
+3
armin22
Pamiętacie jak w meczu grupowym z Realem za uderzenie pięścią Barella dostał czerwoną kartkę? Czym się różniła wczorajsza sytuacja? Prawda jest taka że gdyby to było w meczu Real-City to media by się dzisiaj zesr... na rzadko.
DonDawido
Nie wiem czy przyjemniejsze było wczorajsze zasypianie czy dzisiejsza pobudka. :D
Bardzo dobry mecz, jesteśmy o krok od finału LM, ale musimy utrzymać koncentrację, również w lidze. Ciężkie, ale i ekscytujące tygodnie przed nami!
FORZA INTER!
11.05.2023 o 15:24 przez Matti
Matti
Zdecydowanie wstawało! Zasnąć ledwo się dało ;)
11.05.2023 o 07:50 przez mroowa111
+2
mroowa111
Swietny mecz w naszym wykonaniu początek piorunujący i wymarzony i najważniejsze ze skuteczny najlepsi Barella basto i Lautaro czyli liderzy formacji Onana miał mało pracy co najlepiej świadczy o naszej dominacji skład trafiony forma jest teraz tylko na spokojnie w rewanżu i bedzie pięknie ale za chwile musimy pokonać sass bo top 4 to obowiązek gratuluje zwycięstwa czekam na więcej to był magiczny Inter jak w 2010
11.05.2023 o 07:35 przez Mezzela
+2
Mezzela
Super mecz. Wynik też choć wielu narzeka. Nie ma bezpiecznego wyniku. Już nie takie rzeczy sie działy w LM. A tak Wynik nawet jest dobry, bo przynajmniej nikt nie wyjdzie na luzie na rewanż.

Nie jestem żadnym ultrasem ale to co wyprawiali zawodnicy Milanu, to się czasem kryminał. To ile Krunić, Theo albo Tonali sprzedawali naszym ciosy jak sędzia nie patrzy to jest skandal. Niestety ale do klasy zawodników sprzed 20 lat dużo im brakuje. Słabsze niż ich zachowanie było studio Polsatu.
Brawo - bardzo dobre zawody.
Utrzymać tę formę jeszcze przez min. 6 spotkań to będzie top 4 i piękna przygoda w LM. Wtedy zapomnę o marcu i kwietniu w lidze...
11.05.2023 o 03:39 przez maverik
+10
maverik
Inzaghi rotuje w półfinale Ligi Mistrzów, a mimo to miażdży Milan, coś niesamowitego. Milan oddał pierwszy celny strzał w 91. minucie! O ile to w ogóle można było nazwać strzałem, bo to było bardziej podanie do Onany. Trzeba przyznać, że Simone z Edinem trafił w 100%, bo zagrał bardzo dobre zawody, strzelił gola choć mógł mieć dwa. Ta bramka również warta podkreślenia bo to był rzut rożny trenowany na ten mecz i wyszło znakomicie, a milaniści nadal narzekają, że u nich stałe fragmenty kuleją :D kolejny punkt dla Szymona.
Z Hakanem również trafił, bo Turek podawał z rożnego przy golu. Szkoda, że ten strzał nie wpadł od słupka do bramki. Już pomijając wynik 0:3, który by już ustawił niemalże w pełni Inter, ale jaka to byłaby piękna bramka, top tej edycji na pewno. Hakan jest lepszy gdy musimy przyspieszyć grę/szybciej zaatakować, a taki był plan od 1. minuty co widzieliśmy. Brozo jest bardziej statyczny, więc idealnie się sprawdził w meczu z Romą gdzie było wiadome, że Roma będzie gre spowalniać.
Na koniec, Milan przebiegł 114.2 km, Inter...117.8 km. Prawie 4km różnicy, przepaść na takim poziomie. W poprzednich rundach z portugalskimi drużynami (4 mecze) różnica w przebiegniętych kilometrach wyniosła średnio 1,25km, a Benfica która przegrała także 0:2 przebiegła wtedy więcej od Interu. To na jakiej świeżości wjeżdżamy w końcówce sezonu jest niebywałe. Także Szymon rotuj jak chcesz i prowadź dalej po finał.
11.05.2023 o 09:56 przez Speaker
+1
Speaker
Te parę minut, które odbebnili Correa i Gaglia wczoraj, dając odpocząć Lautiemu i Hakanowi jednocześnie bez wpływu na wynik to mały majstersztyk Inziego.
11.05.2023 o 00:31 przez Mateusz17
+5
Mateusz17
Jak każdy kibic Interu żaluje jednej rzeczy gola na 3:0 ,wtedy szanse Milanu byłyby praktycznie zerowe . Z jednej strony nie boje się bo uważam że w bezpośrednich starciach jesteśmy druzyna lepszą, mającą więcej do zaoferowania, głównie w ofensywie . Troszke mam zal do sędziego bo jednak jego ekipa bała się dac karnego , możliwe że temu ze potem byłoby zbyt dużo dyskusji na ten temat , ale napewno by się wybronili,zwłaszcza przy sytuacji z Bastonim , druga żółta czerwona i rzut karny ,to jednak woleli bezpiecznie nic nie dać. Sytuacja z Lautaro jest taka ze jednak wygral pojedynek i został może nie wycięty ale jednak został sfaulowany, gdyby takie coś miało miejsce na środku pola faul bylby bez wahania . Nic trzeba walczyć w rewanżu przed własną publicznością, mam nadzieje ze ich to poniesie . Dzisiaj pierwsza połowa to chyba jedna z lepszych w ich wykonaniu ,po takiej burzy Milan mogl dojść do głosu, ale nic wielkiego nie pokazali , wręcz przeciwnie bo mimo iż spuściliśmy z tonu ,to Dzeko mial idealna sytuacje na przybicie gwoździa. Ogólnie fajna postawa drużyny, w defensywie jak i ofensywie . Panowie za tydzień walczymy o co wielkiego a potem już wszystko może się wydarzyć.
11.05.2023 o 00:16 przez Waldini
+7
Waldini
Zrobiliśmy wielki krok, by do finału w Stambule się dostać, ale koncentrację trzeba zachować do samego końca, bo to dopiero połowa. Jasne, że szkoda sytuacji, bo wynik mógł być lepszy, ale nie bądźmy zachłanni. Każdy z nas ten wynik wziąłby w ciemno. Teraz trzeba oczyścić głowy, szybka regeneracja i lecimy z Sassuolo. Do finału LM jeszcze nie awansowaliśmy, a sam finał bez wygranej na następny sezon LM nam nie da. Walczymy w lidze o 2-gie miejsce, nie tam jakieś 4-te.
11.05.2023 o 00:04 przez smerf1600
+6
smerf1600
Jestem ukontentowany wynikiem ale jednocześnie wkurw..ny że to tylko 2-0. To był mecz na min. 4-0. W rewanżu chwila rozluźnienia, jakiś farfocel i Milan łapie watr w żagle i zacznie się nerwówka. Gagliardini na takim poziomie, na takim meczu, Boże Szymon czy ty próbowałeś jakiegoś sabotażu? Chłop nawet miał okazje to zapomniał nawet jak się strzela na bramke. Myślałem że w 2 połowie zaprezentujemy się lepiej, odpuściliśmy choć okazje na gola były
11.05.2023 o 00:13 przez SETE
+1
SETE
Były dwie wyborne okazje w 2 połowie. Strzał Dzeko po szarzy Basto oraz właśnie okazja która miał Gagliardini no ale wiadomo
10.05.2023 o 23:44 przez Gajdzik
+4
Gajdzik
Świetna pierwsza połowa i niezła druga, można tylko żałować że nie udało się więcej wpakować i "wywieźć" większą zaliczkę przed rewanżem, ale cieszmy się tym co jest i liczę na gryzienie trawy i włożone serducho w kolejnym meczu !! 💪🏻

Forza Inter! 🖤💙
10.05.2023 o 23:46 przez Gajdzik
+5
Gajdzik
P.s. tylko ten Gaglia, najpierw zmarnowana świetna akcja, a później faul w niebezpiecznym miejscu, jego wejście, to był największy stres w tym meczu 🙈
pluto11
Szyman ma coś z głową na pewno bo on tak uważa i dla niego Asllani może grać tylko za Brozo, jakim trzeba być ograniczonym żeby w takim meczu wpuszczać Gaglie który jest na wylocie a nie dać grać zawodnikowi z potencjałem który ma zostać
10.05.2023 o 23:44 przez kadrian89
+3
kadrian89
Szkoda, ze nie skończyło się 0:4.

Wpuszczanie Gagsa i Tucu przemilczeć jedynie można .
10.05.2023 o 23:43 przez Handa
+1
Handa
Milan rozjechany.
Zespół zagrał świetnie, wiadomo niedosyt bo parę bramek jeszcze mogło dla nas wpaść.
10.05.2023 o 23:42 przez acmilanowek
+4
acmilanowek
uwielbiam tego Bastoniego , on jest takim diamentem dla nas , wspanialym graczem , oby gral tu jak najdluzej bo on jest po prostu bezcenny.
10.05.2023 o 23:33 przez Loon
+3
Loon
Bardzo niebezpieczny wynik, wielka szkoda, że ta petarda Hakana w okolicy 15. minuty nie wpadła, bo byłby zabity dwumecz, a tak jeszcze wszystko się może zdarzyć.
10.05.2023 o 23:33 przez Snake86
+2
Snake86
Pierwsza połowa top, druga raczej do zapomnienia i na poziomie sprzed ostatniej zwyżki formy - niedokładnie z przodu, elektrycznie z tyłu. Ale nie ma co marudzić, krok do finału! :)
10.05.2023 o 23:29 przez SETE
+7
SETE
Wygrana nie podlegająca dyskusji. Milan nie miał wiele do powiedzenia. Realnie wynik dzisiaj to powinien być 5:1. Jest 2:0 i z tego trzeba się cieszyć bo mamy Finał LM na wyciągnięcie ręki. Trzeci mecz graliśmy z Milanem w 2023 i w każdym nasza wyższość nie podlegała dyskusji. Rewelacyjna gra w obronie i niezle w ataku a mogło a nawet powinno być lepiej. Brawo trener i drużyna.
10.05.2023 o 23:27 przez faninter
+3
faninter
Brawo Inter. Mam nadzieję że w następnym sezonie nie będzie tu Gagsa i Corei . Nie da sie patrzeć na ich grę.
10.05.2023 o 23:26 przez Capar
+3
Capar
Było dobrze, nawet bardzo dobrze, ale biorąc pod uwagę jak Milan wyłożył nam się na tacy można było zabić ten dwumecz. Gdybyśmy grali u siebie zapewne inzaghi zaryzykowałby więcej.
10.05.2023 o 23:25 przez bonjovi100
+3
bonjovi100
Brawo. Wielki INTER!
Świetny mecz i oczywiście żal tych setek Dżeko, Gagli, Mikiego, słupka Turka i Lautaro mógł próbować jednak strzelać, a nie padać No ale to świadczy o tym jak to był dobrze rozegrany mecz przez Inter.
Inzaghi znowu rozjechał walcem Pioliego.
Znowu wbrew specjalistom którzy wyzywali trenera za Dżeko pokazał kto tu jest trenerem, a kto co najwyżej może na SB popisać. Można by przystopować z tym marudzeniem na temat składu, bo wygląda to głupio po każdym ostatnim meczu jak się do tego wraca.
Co do zarzutu, że Inter stanął.. to odróżnia trenerów co wygrywają puchary od tych co je przegrywają. Ostatnio we Francji zespół prowadził 4-1 i grał na hurra aby przegrać 4-5.

Inter to nie jest zespół, aby grać prowizorkę rodem z CM czy B-Klasy. Trzeba szanować przeciwnika i wiadomo jest, że będą różne momenty w meczu. A zabrakło niewiele do zabicia meczu i 3-0.

Podsumowując. Zagraliśmy WIELKI mecz.
Brawo Inzaghi
Brawo Drużyna!
Jesteśmy o krok od finału, ale jeszcze trzeba postawić kropkę na "i". Na naszym terenie i chłopcy na pewno to zrobią. Inzaghi jeszcze pucharu LM nie ma, ale czuje, że niebawem będzie miał ;)
10.05.2023 o 23:19 przez Pjerun
+5
Pjerun
Brawo Inter. Mega duma, chociaz druga połowa troche odpuszczona.

Popełnialiśmy trochę głupich błędów w ustawieniu defensywnym, to trzeba poprawić. No i Lukaku w rewanżu od pierwszej minuty, żeby dać możliwości kontrataków.

Ogólnie to nie kumam sytuacji z Krunicem i Bastonim. Oni sprawdzali czerwona? Ok, może nie bezpośrednia czerwona, ale tam była druga zolta i karny dla nas. Ewidentne uderzenie w brzuch i nic.
Ogólnie sędziowanie dzisiaj mega kiepskie.
Luki0419
Głupio kogoś krytykować po takim meczu ale wejście Gagliardiniego to jakaś tragedia nic dobrego ten zawodnik nie wniósł do naszej gry.
11.05.2023 o 12:47 przez tylkointer3
tylkointer3
Tucu to samo. Widać, że oni wyraźnie odstają. I strasznie irytujące jest to ich człapanie po boisku
10.05.2023 o 23:16 przez Speaker
+5
Speaker
0 z tyłu cieszy ogromnie, w rewanżu trzeba to powtórzyć. :)
10.05.2023 o 23:18 przez Speaker
+3
Speaker
ps. Brawo Andre, jak zawsze na posterunku i pewny!

Pjerun 02.06.2024 17:56

Liczę, że tak będzie. To jest niesamowite, że takiego gracza bierzemy za darmo.

Claudio 02.06.2024 17:54

Nie pierwsza taka opinia o Zielińskim. W Interze może wskoczyć na mega poziom przy Simone. Hakan i Miki świetnie sobie poradzili. Teraz czas na Ziela

Claudio 02.06.2024 17:53

Kiedy tam (na zgrupowanie kadry - red.) pojechałem i go zobaczyłem, pomyślałem sobie: "wow". Nie śledzę na bieżąco włoskiej piłki, więc nie widziałem go wcześniej, chociaż wiedziałem, że gra w Napoli. Ale Zieliński jest dla mnie najlepszym garczem, z jakim grałem - dodał 15-krotny reprezentant Polski.

Claudio 02.06.2024 17:52

Piotr Zieliński jest niesamowity, prawdopodobnie to najlepszy zawodnik, z jakim grałem. (...) Grealish w Aston Villi był fantastyczny, jeśli chodzi o Lewandowskiego jego osiągnięcia mówią samo za siebie. Ale stawiam na Zielińskiego~ zdradził Matty Cash

FReeFonix 02.06.2024 14:39

Rzygi sranie mixtape

Piekarz 02.06.2024 00:12

Tasują się do kolejnej LM, a w kuluarach wszyscy już wiedzą, że prędzej czy później będą musieli oddać wszystkie puchary zdobyte w XXI wieku

Piekarz 02.06.2024 00:11

Bekę mam z Realu

Claudio 01.06.2024 23:31

A Gamer marzy o walce o pas. Najlepiej jakby wygrał Dustin, następnie przegrał z jakimś ananasem i później Gamrot dostałby z nim walkę

Claudio 01.06.2024 23:29

Z jednej strony z Dustinem Gamer raczej nie zawalczy, a Islam chce uciekać do wyższej wagi.

Claudio 01.06.2024 23:28